Основи безпеки під час катання на гіроборді: як не отримати травму


Опубліковано 25 Вересень 2023 о 18:00

Блог Діти в місті Хмельницький >  Оглядові статті >  Основи безпеки під час катання на гіроборді: як не отримати травму


Основи безпеки під час катання на гіроборді: як не отримати травму

Photo: allo.ua


Гіроборди стрімко набувають популярності серед жителів міст. Ці компактні та маневрові засоби пересування дають змогу швидко та із задоволенням переміщатися в будь-яку точку. Однак, як і будь-який інший вид транспорту, пристрій вимагає дотримання певних правил безпеки, щоб уникнути травм і аварій. Розберемо основні моменти, які допоможуть максимально убезпечити себе під час катання.


Вибір оптимального гіроборда 


Існує безліч різновидів гіробордів, що різняться конструкцією, розміром, потужністю двигуна та іншими характеристиками. Швидкісні моделі з великими колесами призначені для їзди по рівних поверхнях, маневрові компактні — для виконання трюків і катання в умовах обмеженого простору.

Для початківців оптимальним варіантом стануть прості та недорогі моделі середнього розміру зі стійким корпусом і гумовими колесами діаметром 6–8 дюймів.


Важливо вибирати модель, що відповідає вашій вазі та зросту — тоді ви зможете купити гіроборд, на якому почуватиметеся впевнено і комфортно.


Захисне екіпірування — запорука безпеки


Обов'язковим елементом райдера вважається шолом, що захищає голову за неминучих на початку падіннях. За даними досліджень, він знижує ризик серйозної травми голови в 6–8 разів. Також рекомендуються наколінники, налокітники та захисні рукавички з ущільненням на долонях. Взуття з плоскою рифленою підошвою значно покращує стійкість і зчеплення з поверхнею електродошки.


Вибір безпечного місця для катання


Найкраще використовувати гіроборд у парках, скверах і на спеціальних майданчиках, обладнаних для катання. Варто за можливості уникати проїжджої частини, трамвайних колій, а також людних місць з інтенсивним пішохідним рухом.

Оптимальна поверхня для катання — рівна і гладка, без вибоїн, каміння та інших нерівностей, що можуть призвести до втрати рівноваги та падіння. Особливу увагу варто приділити спускам і підйомам — краще починати освоювати їх, вже маючи досвід катання.


Суворе дотримання правил безпеки


Під час їзди важливо контролювати швидкість, не розганяючись занадто сильно, особливо на поворотах і нерівних ділянках. Необхідно тримати дистанцію від інших людей і транспорту, щоб не створювати аварійних ситуацій.

Категорично не рекомендується виконувати трюки та їздити на високій швидкості без достатнього досвіду і навичок контролю гіроборда. За можливого падіння краще зістрибнути, ніж намагатися утримати рівновагу. При цьому намагайтеся приземлитися на коліна і лікті, щоб максимально пом'якшити силу удару об землю.

Головне під час катання на гіроборді — дотримуватися обережності та розумно підходити до вибору місця катання, особливо в період навчання. Пам'ятайте про важливість якісного захисного екіпірування. Тоді їзда принесе тільки радість і масу яскравих вражень. Бажаємо приємних і безпечних прогулянок на гіроборді!

Підпишись на щотижневу програму від "Діти в місті"


Пошук