Грудне вигодовування: чим воно корисне?
Опубліковано 19 Серпень 2024 о 10:00
Блог Діти в місті Хмельницький > Грудне вигодовування: чим воно корисне?
Photo: Freepik
Потреба у фізичному контакті та материнському теплі дитина відчуває одразу після пологів. Для забезпечення почуття спокою та захищеності дитини на допомогу приходить грудне годування. Грудне вигодовування - найкращий і найбезпечніший вид годівлі для малюків, жоден інший вид харчування не в змозі повноцінно цього замінити. «Діти в місті» підготували для вас корисну інформацію про переваги грудного вигодовування та зібрали корисні поради для майбутніх матусь.
Яку користь приносить грудне вигодовування жінці?
Після пологів грудне вигодовування сприяє скороченню матки та зменшенню кровотечі.
- Зміцнює зв’язок між матір’ю та немовлям (для матері).
- Сприяє правильному використанню жирових тканин, а разом з цим – поверненню до ваги, яка була до вагітності.
- Грудне вигодовування зміцнює імунну систему немовляти та допомагає захиститися від таких хвороб, як запалення вух, проноси, алергії та інше.
- Знижує ймовірність синдрому дитячої смерті.
- Грудне вигодовування знижує ризик ожиріння протягом життя та захворювань, пов’язаних з ожирінням, наприклад, цукрового діабету та підвищеного кров’яного тиску.
- Грудне вигодовування захищає жінку і знижує ризик захворіти у майбутньому на рак молочної залози та рак яєчників.
Читайте також: Топ фактів про грудне вигодовування
У чому перевага для дитини?
Photo: Freepik
- Діти, яких годують грудним молоком, зазвичай одужують швидше. Це відбувається, тому що в організмі матері виробляються антитіла саме до тієї інфекції, якою заразилася дитина.
- Коли малюк засмучений або погано почувається, годування грудьми його заспокоює, що теж є дуже важливою перевагою.
- Грудне молоко містить у збалансованій кількості всі необхідні для оптимального росту та розвитку малюка компоненти – білки, жири, вуглеводи, вітаміни та макро- і мікроелементи.
- Молоко матері має оптимальну для дитини температуру – температуру тіла. Тому малюкові не доводиться витрачати енергію на доведення температури харчування до необхідного рівня.
- У дітей, які перебувають на грудному вигодовуванні, відзначено кращий розвиток пізнавальних функцій, здатності до навчання, вони більш соціально активні і менш схильні до стресу.
- У дітей-«грудничків» доведено зниження ризику розвитку цукрового діабету 2-го типу у старшому віці.
Поради для мам, які планують грудне вигодовування
Photo: Freepik
Грудне вигодовування вимагає часу як у немовлят, так і у їхніх матусь. Крім того, воно є тривалим процесом, тому матерям необхідні місце та навички для правильного його здійснення та підтримка (як удома, так і на роботі).
- Починайте годувати якомога раніше. Намагайтеся прикласти дитину до грудей у перші години після пологів. Це допоможе налагодити лактацію та зміцнити зв'язок між вами та малюком.
- Спеціальна дієта. Матері повинні дотримуватися збалансованої дієти. Загалом змінювати звичний раціон не потрібно. Харчові переваги матерів впливають на немовлят, починаючи з періоду перебування в материнській утробі. Якщо мати відчуває, що дитина реагує на конкретний продукт, який вона їсть, краще проконсультуватися з фахівцем.
- Підтримуйте водний баланс. Матері, що годують, повинні переконатися в тому, що вони регулярно п’ють достатньо рідини для запобігання зневодненню. Рекомендується тримати біля себе пляшку з водою і вдома, і коли вони виходять на вулицю. Вона служитиме їм нагадуванням постійно пити кілька ковтків.
- Не примушуйте малюка брати груди. Дозвольте йому виявити ініціативу під час годування. Вам захочеться направити та підтримати дитину в її спробах, але в жодному разі не прискорюйте цей процес.
- Зціджуйте молоко. Дуже важливо, щоб у процесі годування дитина повністю спорожняла груди. Якщо ви відчуваєте, що після годування у вас залишається молоко, його краще зцідити.
- Захищайте соски між сеансами годування. Використовуйте спеціальні накладки, щоб захистити запалені соски від натирання одягом між сеансами годування.
- Не соромтеся просити про допомогу. Якщо ви відчуваєте біль під час годування грудьми або відчуваєте дискомфорт, знайте, що так буває, проте це не привід терпіти стиснувши зуби.
Вам може знадобитися наша стаття: Як правильно зберігати грудне молоко під час відключення світла