У що пограти з дітьми, коли немає світла
Опубліковано 29 Листопад 2024 о 10:00
Блог Діти в місті Хмельницький > У що пограти з дітьми, коли немає світла
Photo: Freepik
Щоденні атаки Росії на енергетичну інфраструктуру України тривають, що призводить до постійних перебоїв з постачанням електроенергії. Під час багатогодинних відключень світла виникає потреба чимось зайняти дітей та і самим трохи відволіктися. «Діти в місті» зібрали для вас добірку ігор, в які можна грати без світла. Ці ігри не лише розважать, а й заспокоюють дітей у ці непрості часи.
Сторітелінг про пригоди
Коли людина розповідає історії, це розпалює її уяву. Особливо актуально придумати історії про щось приємне: казкові країни, святкові подорожі, футуристичне майбутнє. Визначте тему і по черзі розповідайте історії. Або ж розповідайте одну історію, але всі разом.
Наприклад, одна людина починає розповідь: «Одного разу сміливий пес вирішив...», а інший підхоплює і продовжує розповідати. Щоб додати грі родзинки, можна використовувати ліхтарик.
Такі ігри дуже добре тренують креативність, фантазію та вміння говорити.
Photo: Freepik
Хованки в темряві
Взимку темніє набагато раніше, тому без електроенергії можна влаштувати хованки в темряві. Використовуйте для гри безпечний простір. Наприклад, одну або дві кімнати, щоб гра була керована. З дітьми старшого віку можна грати і по всій квартирі.
Театр тіней
Для цієї гри вам знадобиться ліхтарик, однотонна стіна та ваші руки (або невеликі предмети чи іграшки). Створюйте історії, супроводжуючи їх тіньовими героями. Руками легко показати зайчика або жирафа.
Дозвольте і дітям спробувати себе в ролі постановника сцен. Такі ігри поєднують у собі креативність і командну роботу.
Читайте також: Дитячі саморобки: чим зайняти дитину, коли немає світла
Video: Майстерня Осипчук
Настільні та карткові ігри при свічках
Такі ігри, як Uno або Дженга не потребують особливих умов, достатньо лише невеличкого джерела світла. Використовуйте свічки або ліхтарики для того, щоб влаштувати вечір настільних ігор.
Щоб гра була ще більш захопливою, можна придбати наліпки, які світяться у темряві, і начепити їх на картки або елементи настолки.
Зверніть увагу на нашу статтю: Створення власної настільної гри: творчий сімейний проект
Полювання за скарбами з ліхтариком
Заховайте в кімнаті скарби, намалюйте імпровізовану карту і запропонуйте дітям шукати ці скарби з ліхтариком. Така гра доволі цікава та азартна. Особливо, якщо за перемогу буде обіцяний якийсь сюрприз.
Ховати можна різні речі, у тому числі такі, які в результаті складуть одну річ. Наприклад, піраміда з кілець, конструктор або великий пазл.
Photo: Freepik
Мовчазний телефон
Ця гра розвиває концентрацію та пам’ять. Вона гарно підходить для компаній 4-5 людей. Перший гравець має придумати слово або коротке повідомлення і прошепотіти його наступній людині. Повідомлення має передаватися по колу, поки не дійде до останнього гравця. Він голосно озвучує, що почув. Фішка гри в тому, що повідомлення доволі часто передається не дуже коректно і остаточний варіант виходить дуже смішним.
Попри труднощі, необхідно знаходити позитив в кожному дні та вчити дітей оптимізму. Перетворіть темряву у вашій оселі на творчі та цікаві посиденьки. Вашим діткам це точно сподобається.
Вам може знадобитися наша стаття: Де взяти інтернет, якщо немає світла