Як створити власні сімейні традиції, що гарантовано зміцнять стосунки


Опубліковано 06 Грудень 2024 о 16:00

Блог Діти в місті Хмельницький >  Лайфхаки для батьків >  Як створити власні сімейні традиції, що гарантовано зміцнять стосунки


Як створити власні сімейні традиції, що гарантовано зміцнять стосунки

Photo: gifty.in.ua


Щоранку разом снідати та пити каву біля вікна. Щовечора разом запалювати свічки та обговорювати важливе. Раз на рік відвідувати місто, де ви познайомилися. Щоосені разом збирати та консервувати гриби.


Замовити маленький подарунок для чоловіка з його улюбленого інтернет-магазину без будь-якого приводу, придбати дрібнички для догляду за обличчям дружині. Це все маленькі сімейні традиції, що запалюють та підтримують світло вашої близькості.


Якщо прагнете побудувати більше власних сімейних традицій, тоді ця стаття саме для вас.


Щотижневий сімейний день для відпочинку та спілкування


Чоловік і дружина можуть більшу частину свого часу присвячувати роботі. Або ж мати такі графіки, коли рідко бачать один одного вдома. З цієї причини люди починають віддалятися та стають чужими, бо перестають ділитися своїми переживаннями, розповідати про події на роботі (тому, що ніколи). Якщо ви читаєте ці рядки та розумієте, що й у вашій сім’ї запустився такий процес, тоді запропонуйте партнеру організовувати щотижневий сімейний день. Проводити його можна по-різному:

  • приготувати чай та переказати одне одному події останнього тижня та описати емоції, які вони у вас викликали;
  • щотижня відвідуйте новий заклад чи місце для відпочинку у своєму місці, або ж виїжджайте за його межі для вивчення околиць;
  • щоразу вигадувати завдання, пов’язане з опануванням нової навички — наприклад, ліплення з глини, випікання круасанів, розпису футболок.

Додатково започаткуйте традицію щотижня робити одне одному подарунки-сюрпризи. Це можуть бути дрібнички, як то свічка, чохол на телефон, нова чашка чи блокнот, гарний декор для дому, картина для розмальовування по номерах, нова настільна лампа. Головне, проявити турботу та продемонструвати, що ви чуєте та помічаєте життя своєї другої половинки. Наприклад те, що його/її чохол вже зносився. 


Підтримуйте спілкування щодня, навіть якщо немає змоги бачитись


Великою перевагою сучасного світу є можливість постійно бути на зв’язку та надсилати одне одному повідомлення в текстовому, голосовому та відеоформаті. Використовуйте цю перевагу, щоби створити власну сімейну традицію близького спілкування. Наприклад, можете започаткувати один чи кілька тематичних чатів:

  • Чат потаємних бажань
    Інтимні стосунки — це вагома частина сімейних стосунків взагалі. Тому, аби ще краще зблизитися, створіть окремий чат для обговорення своїх потаємних бажань та фантазій. 
  • Чат для негативних емоцій
    Протягом дня можуть постійно траплятися ситуації, коли вас хтось починає дратувати чи злити. Найкращий спосіб впоратися з напливом таких переживань — розділити їх з близькою людиною, що зрозуміє та підтримає. Для цього найкраще підійдуть голосові повідомлення. І нехай це буде чат, в якому можна вживати нецензурні вирази.
  • Чат спільних планів
    Якщо ви розглядаєте варіанти дизайну власної квартири чи вибираєте готель для відпочинку, створіть чат та надсилайте в нього пропозиції. 

Гарною традицією є стікери або магнітні планери на холодильнику чи вхідних дверях з важливими повідомленнями. Це можуть бути побажаннями гарного дня, зізнання в коханні чи взаємні підколи.


Сімейні традиції, коли в домі є діти


Найбільшу насолоду від сімейних традицій отримують діти. Вони будуть найбільше чекати дня, коли мама й тато збираються разом та ведуть їх до зоопарку чи просто на морозиво. Також, сімейні традиції формують у дітей відчуття стабільності, близькості та єдності, що є важливою психологічною опорою у житті кожної людини. 

Тому тримайте кілька сімейних традицій, котрі можна реалізувати разом з дітьми:

  • перегляд мультфільмів за допомогою проєктора та переодягання в його героїв;
  • «день добрих справ», коли ви допомагаєте самотнім бабусям або ж відвідуєте хворих дітей в лікарні чи сиріт у дитячому будинку;
  • поїздки до вашого особливого місця — це може бути звичайна галявина в лісі, куди з настанням теплих днів ви будете приїжджати на пікніки.

Маємо надію, що ви вже відчули натхнення та бажання поділитися цими ідеями зі своєю другою половинкою, а також підготувати для неї перший подарунок!





Підпишись на щотижневу програму від "Діти в місті"


Пошук