Хмельницький обласний краєзнавчий музейУ 1954 році Проскурів був перейменований на Хмельницький, а музей отримав назву Хмельницький обласний краєзнавчий музей.

 

На сьогодні Хмельницький обласний краєзнавчий музей складається з п’яти відділів, а саме: фондів, природи, історії, науково-методичного та науково-масової роботи.

Для відвідувачів відкриті стаціонарні виставки:

  • "Природа рідного краю" розповідає про геологічне минуле, географічне розташування, корисні копалини, ґрунти, флору і фауну Хмельниччини, водні ресурси, у т.ч. мінеральні джерела. 
  • "Із скарбниці матінки-природи” представлені експонати, зібрані в різних природних зонах земної кулі.иставка "У звичаях й традиціях народу ти душу свого краю пізнавай!" експонує куточок подільської хати, відтворений за традиціями того часу: мисником, скринею та піччю.
  • "Проскурів – романтика старовини” відтворює інтер’єри помешкань різних верств населення Проскурова (нині – Хмельницького) у ХІХ – на поч. ХХ ст. Експозиція насичена предметами побуту – меблями, посудом, витворами мистецтв, світлинами мешканців та видів міста.
  • "У полум'ї Великої війни" представлена значна кількість зразків вогнепальної та холодної зброї, фотодокументи, медичні інструменти та обладнання, багато інших речей, пов’язаних з подіями 1941-1944 років на території нашої області.

Музей виступає осередком науково-дослідної та музеєзнавчої роботи у Хмельницькій області!

На жаль, обмежені площі експозиційних залів не дають можливості показати велику кількість дуже цікавих музейних предметів, тому багато музейних заходів за допомогою тимчасових та пересувних виставок, проводяться поза межами музею: в школах міста і області, дошкільних закладах, дитячих таборах, державних установах, бібліотеках тощо.


Час роботи

Пн–Пт 08:00–17:00.


Контакти

+38 (0382) 65-21-28;
+38 (068) 529-25-49.
kzkkhmus@gmail.com


Посилання


Адреса

Хмельницький